Kuidas saan luua/muuta kompensatsiooniplaani?

Kompensatsiooniplaani on võimalik luua/muuta Ettevõtte Stebby kontol olles "Kompensatsioonid" vaates.

Kompensatsiooniplaani loomine

Sul on võimalik luua ise kompensatsiooniplaan või kasutada meie poolt ette antud kuupõhist või kvartalipõhist kompensatsiooniplaani põhja. Kui soovid kompensatsiooniplaani ise luua, vali lehe ülaosast "Loo kompensatsiooniplaan"

Täida kompensatsiooniplaani seadistused meelepäraste valikutega

  • Saad ise valida kompensatsiooniplaani nime, määrata perioodi ning summat, mis töötaja selleks perioodiks oma Stebby kontole saab.
  • Kompensatsiooni määr - kui suur protsent kompenseeritakse Teenuse hinnast (50%-ise määra puhul 10 eurot maksva Teenuse juures läheb 5€ Ettevõtte kompensatsioonist ja 5€ maksab töötaja ise)
  • Kompensatsiooni tüüp - kui soovid, et töötajad saaksid perioodilist kompensatsiooni (kuu- või kvartalipõhist), vali kompensatsiooni tüübiks Piiratud. Kui soovid töötajatele pakkuda piiramatut kompensatsiooni kasutust määratamata perioodil ja piiramatus summas, saad valida kompensatsiooni tüübiks Piiramatu.
  • "Järgmine kompensatsiooni lisamine" - märgi ära, millal soovid, et töötaja kontole tuleks kompensatsioon. Sellest kuupäevast hakkab ka määratud periood jooksma! NB! Kvartaalse kompensatsiooni puhul peavad kvartalid jooksma korrektselt ehk laadimine toimub jaanuar-aprill-juuli-oktoober.
  • "Vaikimisi kompensatsiooniplaan" - plaan, mis rakendub uuele lisatud töötajale automaatselt

Keskmine tulp defineerib kategooriad, mida võivad töötajad Ettevõtte poolt peale laetud kompensatsiooni eest soetada: 

  • Kui soovid, et töötajad soetaksid kompensatsiooni eest vaid maksuvabasid teenuseid, siis palun märgi kindlasti ära valik "Luba vaid maksuvabad teenused". Maksuvabadest teenustest saate lähemalt lugeda EMTA kodulehelt või meie kokku pandud juhendist.
  • Kui märgid ära „Luba ainult maksuvabad teenused“ ning jätad linnukesed ette kõikidele kategooriatele, siis saavad töötajad teenuseid osta kõikidest kategooriatest, kuid teenus kompenseeritakse ainult siis, kui on maksuvaba.
  • Kui soovid, et töötajad saaksid esitada ka tšekke, siis märgi ära valik "Tšekkide esitamine"

Parempoolses tulbas on võimalik seadistada, kas uue perioodi kompensatsioon lisatakse olemasolevale kompensatsioonisummale või järelejäänud kompensatsioon nö aegub. 

Seadistus: "Kontojääk tõstetakse perioodi alguses kompensatsiooni summa tasemele"

Näiteks, kui töötaja kompensatsioon kuus on 30 eurot ning ta kulutab sellest ära ainult 10 eurot, siis on järgmine kuu tema kontojäägiks taas 30 eurot.

NB! Kui töötaja kontojääk on perioodi lõppedes suurem, kui kompensatsiooniplaanis määratud, siis uue perioodi alguses kontojääki ei vähendata ning seda peab väiksemaks muutma manuaalselt!

Seadistus: "Kompensatsiooni summa lisatakse varasemale kontojäägile"

Näiteks, kui töötaja kompensatsioon kuus on 30 eurot ning ta kulutab sellest ära ainult 10 eurot, siis on järgmine kuu tema kontojäägiks 50 eurot (20 + 30 = 50).

Kompensatsiooniplaani muutmine

Vaates "Kompensatsioonid" vali kompensatsiooniplaan, mida soovid muuta ning vajuta "Muuda plaani"

Kompensatsiooniplaani vaates saate muuta plaani sisu või vajadusel kompensatsiooniplaani kustutada (all vasakul "Kustuta kompensatsiooniplaan"). 

NB! Olemasolevat plaani ei saa muuta kuupõhisest kvartaalseks või vastupidi! Sellisel juhul tuleb luua täiesti uus plaan.

Kas see vastas sinu küsimusele? Aitäh tagasiside eest! Tagasiside esitamisel tekkis tõrge. Palun proovi hiljem uuesti.